Szkolenia
AQUA-TECH > Aktualności > Szkolenia archiwalne > Relacja: VI Konferencja „Efektywne obniżanie strat wody”

Relacja: VI Konferencja „Efektywne obniżanie strat wody”

 

Kolejna – szósta już edycja konferencji „Efektywne obniżanie strat wody” odbyła się w dniach 21-23.11.2018 w hotelu Klimczok **** w Szczyrku. 

Jak co roku w wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele branży wodociągowej z całej Polski – łącznie ponad 70 osób – prezesów, dyrektorów, kierowników i specjalistów.

Co roku AQUA-TECH wraz z gronem partnerów, mając na uwadze misję edukacyjną naszych konferencji, przygotowuje uczestnikom solidną dawkę wiedzy z zakresu nowoczesnych technik ograniczania strat wody w obszarach takich jak: monitoring, modelowanie hydrauliczne, lokalizacja wycieków i infrastruktury podziemnej, nowoczesne aplikacje i rozwiązanie softwarowe dla wodociągów, nowości na rynku urządzeń – wodomierze, przepływomierze, GIS w procesie planowania, zarządzania i eksploatacji etc.

Niezmiennie zaplanowano również czas na integrację środowiska branżowego i wymianę doświadczeń.

Program wydarzenia

Program konferencji do pobrania

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Wydawnictwo Grupa Medium – wydawca miesięcznika

Rynek Instalacyjny logo

Pierwszego dnia konferencji, przedstawiciele firm HSB i AQUA-TECHAsenata Sacha i Piotr Tuz, otwierając wydarzenie wspomnieli nieocenionego organizatora wszystkich poprzednich edycji – Bartłomieja Słomiana (HSB), zmarłego w lipcu bieżącego roku. Pamięć Bartka Słomiana uczczono minutą ciszy.

W pierwszym bloku wykładowym, w temat efektywności operacyjnej przedsiębiorstwa wodociągowego, wprowadził Robert Link (Itron Polska), zaś w kwestie monitoringu Piotr Tuz (AQUA-TECH). W kolejnym bloku Andrzej Musiał (Itron Polska) przedstawił narzędzia softwarowe umożliwiające redukcję strat zarówno rzeczywistych jak i pozornych wody. O urządzeniach umożliwiających pomiary przepływu, poziomu i jakości wody i ścieków opowiedział Krzysztof Pokora (ABB), zaś Janusz Witkowski (Actis Link) zaprezentował aplikację  elektronicznego protokołu wymiany wodomierzy.

W moim odczuciu każdy z uczestników konferencji miał możliwość porównania zastosowanych rozwiązań w swoich przedsiębiorstwach z rozwiązaniami prezentowanymi  przez prelegentów i wyciągnięcia swoich indywidualnych wniosków na temat ich działania lub potrzeby ich zastosowania czy modernizacji. Atutem konferencji organizowanej przez Państwa było również umożliwienie po blokach dyskusyjnych, prowadzenia konwersacji z prelegentami na tematy związane z tematyką konferencji oraz ich indywidualnymi rozwiązaniami czy też osiągnięciami.

Jarosław Suchanek – Koordynator zespołu ds. rozwoju, Wodociągi Jaworzno Sp. z o.o.

Pierwszy intensywny dzień zakończyła kolacja integracyjna w hotelowym szkockim pubie.

 

Drugi dzień nietypowo rozpoczął się rekreacją na świeżym powietrzu. Cykl aktywności pod hasłem „Góralskie utarczki” wymagał od uczestników zręczności, siły, wytrzymałości i pracy zespołowej. A przede wszystkim był okazją do integracji i świetnej zabawy. Goście próbując zyskać sprawności prawdziwych wiślańskich zbójników, musieli między innymi piłować drewno na czas, wbijać gwoździe jak najmniejszą liczbą uderzeń, czy przejechać całym zespołem na specjalnych grupowych nartach.

Spotkanie na świeżym powietrzu nie tylko pomogło uczestnikom odpocząć od wykładów, ale przede wszystkim miło i w dobrym humorze spędzić czas, porozmawiać i pobawić się w iście sportowy sposób.

Małgorzata Ogrodowczyk – Specjalista ds. Analiz Ekonomiczno – Technicznych, PWiK Wołomin 

Po dużej dawce świeżego powietrza, tym łatwiej było zmierzyć się  z ambitnymi tematami przedstawionymi w trzecim bloku konferencyjnym – takimi jak GIS – Adam Niedośpiał (KartGIS), czy lokalizacja nieszczelności i infrastruktury podziemnej – Robert Bieliński (RD Tech). Wieczór zakończył się wystąpieniami na temat przepływomierzy zasilanych bateryjnie – Mariusz Słomski (ABB) oraz inteligentnego systemu dystrybucji wody – Andrzej Kiełbasa (Grundfos). Biesiada w karczmie zakończyła drugi dzień wydarzenia. Podczas wydarzenia funkcjonowały stoiska produktowe a przedstawiciele organizatorów byli do stałej dyspozycji uczestników służąc fachowymi informacjami i konsultacjami.

 

Końcowym wykładem na temat modelowania hydraulicznego  pożegnał uczestników Piotr Tuz (AQUA-TECH). Konferencję zakończyło tradycyjne losowanie nagród. Szczęśliwcom serdecznie gratulujemy!

Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy za obecność – stałe zainteresowanie naszym cyklicznym wydarzeniem i Państwa opinie dają nam poczucie sensu naszych działań. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję. Szczegóły przedstawimy niebawem.

Mam nadzieje, że będziecie Państwo w dalszym ciągu organizować następne konferencje, które na pewno są potrzebne branży w celu przedstawienia nowości i ukazania sprawdzonych sposobów na poprawę funkcjonowania naszych przedsiębiorstw. Zmiany technologiczne następują  tak szybko, ze należy za nimi nadążać a jest to możliwe dzięki Wam.

 Tomasz Kuczma – Dział Zbytu MPWiK Rzeszów Sp. z o. o.

 

 

Wszystkim organizatorom serdecznie dziękujemy za tegoroczną współpracę, a w szczególności firmie HSB za nieoceniony wkład w część organizacyjną wydarzenia.

Organizatorzy

Zobacz relacje z poprzednich edycji konferencji

V edycja – Gniewino 2017

IV edycja – Szczyrk 2016

Opinie uczestników

Jako uczestnik, VI edycji Konferencji „Efektywne obniżanie strat wody w systemach wodociągowych” po raz pierwszy mogłam uczestniczyć w tak rzeczowym i profesjonalnie przygotowanym spotkaniu w naszej branży. Dzięki wielu wystąpieniom, mogłam w istotny sposób poszerzyć swoją wiedzę nie tylko w zakresie opomiarowania i zarządzania siecią wodociągową, by w jak największym stopniu niwelować straty, ale również zobaczyć podejście innych firm w zakresie modelowania hydraulicznego sieci jak i podejścia do GIS-u. Spotkanie na świeżym powietrzu nie tylko pomogło uczestnikom odpocząć od wykładów, ale przede wszystkim miło i w dobrym humorze spędzić czas, porozmawiać i pobawić się w iście sportowy sposób. Dodatkowym, jednym z plusów, uczestnictwa w tej konferencji było/jest dla mnie poznanie nowych osób w branży, nawiązanie zawodowych kontaktów, porozmawianie o funkcjonowaniu firm, poznanie nowego spojrzenia, na wspólne problemy, ryzyka, zagrożenia i szanse w naszych przedsiębiorstwach  wodociągowych.

Małgorzata Ogrodowczyk – Specjalista ds. Analiz Ekonomiczno – Technicznych, PWiK Wołomin 

 

Odnosząc się do samej  konferencji w Szczyrku uważam, że trafiliście Państwo w samo sedno, oraz podnieśliście Państwo poprzeczkę przyszłym organizatorom podobnych spotkań. Ja sam jestem zwolennikiem takiego podejścia do paneli dyskusyjnych, w których zaproponowanie czy też pochwalenie się  nowatorskimi rozwiązaniami jest podparte przykładami z wdrożeń. W mojej ocenie taki panel dyskusyjny nie przypomina prezentacji produktu w sposób jakim jest reklama. Owszem reklama jest potrzebna, nie kwestionuje tego, lecz reklamę produktów zostawmy, ograniczmy do broszur, a na konferencjach skupmy się na prezentacji produktu, wdrożeniu, oraz co najważniejsze dyskusji, która podparta jest faktem zastosowania przedmiotowych urządzeń w już istniejących układach hydraulicznych, automatycznych czy informatycznych.

I właśnie w tej kwestii pokazaliście Państwo, że taki przekaz jest możliwy i za to chciałbym Państwu serdecznie podziękować.

Szanowni Państwo nie potrafię ocenić, który z paneli dyskusyjnych był najbardziej wartościowy. Tak naprawdę każdy z nich w mojej ocenie był bardzo ważnym z punktu widzenia zarówno pracownika spółki wodociągowej oraz zwykłego mieszkańca miasta, w którym mam przyjemność mieszkać, ponieważ prezentował tematykę związaną ze sposobem oraz metodami ograniczania strat wody w systemach wodociągowych, poprzez zaprezentowanie rozwiązań jakimi są systemy informatyczne lub urządzenia do pomiaru przepływu wody, jak również do lokalizacji wycieków. W moim odczuciu każdy z uczestników konferencji miał możliwość porównania zastosowanych rozwiązań w swoich przedsiębiorstwach z rozwiązaniami prezentowanymi  przez prelegentów i wyciągnięcia swoich indywidualnych wniosków na temat ich działania lub potrzeby ich zastosowania czy modernizacji. Atutem konferencji organizowanej przez Państwa było również umożliwienie po blokach dyskusyjnych, prowadzenia konwersacji z prelegentami na tematy związane z tematyką konferencji oraz ich indywidualnymi rozwiązaniami czy też osiągnięciami.

Wartym uwagi jest również sposób w jaki zaproponowaliście czy tez umożliwiliście  Państwo integrację uczestników konferencji. W imieniu swoim oraz kolegów ze spółki chciałbym podziękować za możliwość wzięcia udziału w konferencji i liczę, iż wkrótce otrzymamy od Państwa zaproszenie na kolejną.

Jarosław Suchanek – Koordynator zespołu ds. rozwoju, Wodociągi Jaworzno Sp. z o.o.

 

VI już edycja Konferencji pn. „Efektywne obniżanie strat wody w systemach wodociągowych”, w której miałem przyjemność uczestniczyć po raz pierwszy w bardzo pozytywny sposób mnie zaskoczyła. Przede wszystkim to tematyczne i profesjonalnie przygotowane tematy konferencji jak również sposób ich prezentowania oraz możliwość naocznego zobaczenia prezentowanych urządzeń na stanowiskach wystawienniczych. Tematy poruszane podczas konferencji oparte były nie tylko na teorii ale przede wszystkim pokazane były miejsca gdzie dane rozwiązania już funkcjonują. Dużym atutem spotkania była nie tylko możliwość porozmawiania w kuluarach z przedstawicielami firm organizującymi konferencję, ale przede wszystkim z pracownikami innych wodociągów. Wymiana wspólnych doświadczeń oraz nawiązywanie bezpośrednich kontaktów na pewno będzie owocowało w przyszłości.

Dużym atutem konferencji było zorganizowanie pomiędzy blokami wykładów „Góralskich utarczek”, które pozwoliły nie tylko uczestnikom odpocząć od wykładów ale głównie podczas zajęć grupowych zintegrować się z nimi.

Mam nadzieje, że będziecie Państwo w dalszym ciągu organizować następne konferencje, które na pewno są potrzebne branży w celu przedstawienia nowości i ukazania sprawdzonych sposobów na poprawę funkcjonowania naszych przedsiębiorstw. Zmiany technologiczne następują  tak szybko, ze należy za nimi nadążać a jest to możliwe dzięki Wam.

 Tomasz Kuczma – Dział Zbytu MPWiK Rzeszów Sp. z o. o.

Mają Państwo swoje przemyślenia na temat konferencji?

Zapraszamy do podzielenia się nimi poprzez adres konferencje@aqtech.com

Galeria zdjęć