Szkolenia
AQUA-TECH > Aktualności > Szkolenie w siedzibie ABB Polska

Szkolenie w siedzibie ABB Polska

DSC_103711 sierpnia mieliśmy przyjemność gościć w siedzibie naszego Partnera – firmy ABB Polska. ABB jest międzynarodowym koncernem oferującym urządzenia z branży automatyki i energetyki, z czego w ofercie AQUA-TECH znajdują się przepływomierze jego produkcji.

Poznaj bliżej ABB Polska

Na szkoleniu „Pomiary przepływu, poziomu i jakości wody” w Katowicach, w którym uczestniczyliśmy wraz z naszymi Klientami, poznaliśmy nowe funkcjonalności urządzeń AquaMaster, WaterMaster i AquaProbe oraz PARTI-MAG – do pomiaru grawitacyjnego przepływu ścieków w częściowo wypełnionym rurociągu. Uczestników zaciekawiły również  narzędzia do pomiaru jakości wody dla branży WOD-KAN– analizatory kolorymetryczne, pomiar chloru, tlenu, mętność, pH oraz przewodności jak również oddzielna grupa urządzeń do pomiaru poziomu.

Gościem specjalnym spotkania był Steve Winkley –  specjalista z fabryki przepływomierzy w Anglii, który służył uczestnikom swoim prawie 20-letnim doświadczeniem w koncernie ABB.

Ostatnia część szkolenia była poświęcona rejestratorom przepływu i ciśnienia oraz ich synchronizacji z urządzeniami ABB – wystąpienie przedstawicieli AQUA-TECH, Piotra Tuza i Kamila Świętochowskiego dotyczyło ograniczania strat wody poprzez stosowanie odpowiednich narzędzi – np.  monitoring, model hydrauliczny, reduktory ciśnienia. Prelegenci zwrócili szczególną uwagę na wpływ poprawności doboru wagi i okresu zapisów impulsów w rejestratorze z urządzenia pomiarowego (np. przepływomierza) i wpływu na uzyskane wyniki z monitoringu.

Uczestników zainteresowała szczególnie kwestia poprawności doboru i umiejscowienia urządzeń pomiarowych przy kalibracji modeli hydraulicznych.

Dziękujemy panu Mariuszowi Słomskiemu – kierownikowi Działu Sprzedaży AKPiA ABB, za zaproszenie i organizację spotkania.

Sprawdź przepływomierze ABB w naszej ofercie