Szkolenia
AQUA-TECH > Aktualności > Szkolenia archiwalne > Straty wody – otwarte seminarium szkoleniowe

Straty wody – otwarte seminarium szkoleniowe

Misją AQUA-TECH od wielu lat jest działalność edukacyjna branży wod-kan. Regularne otwarte szkolenia techniczne i konferencje organizowane z naszymi Partnerami, od lat cieszą się popularnością i zainteresowaniem.

Tym razem mieliśmy ogromną przyjemność gościć przedstawicieli branży wodociągowej, na otwartym seminarium szkoleniowym poświęconym stratom wody: „Ograniczanie strat rzeczywistych i pozornych wody poprzez budowanie wiedzy o sieci wodociągowej” w dniu 23.11.2017 w Puławach.

Honorowym gospodarzem spotkania było Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodociągi Puławskie” Spółka z o.o., których przedstawiciel Zarządu – Wiesław Duklewski powitał uczestników.

Szkolenie zorganizowaliśmy wspólnie z naszymi partnerami – przedsiębiorstwami KartGIS oraz Itron Polska. Przedstawiciele organizatorów poprowadzili bloki tematyczne poświęcone poszczególnym aspektom obszaru strat wody – kwestię  ograniczania strat pozornych poprzez monitoring sieci i jej modelowanie przybliżył Piotr Tuz (AQUA-TECH)Adam Niedośpiał (KartGIS) zwrócił uwagę na znaczenie systemu GIS jako podstawy do racjonalnego zarządzania sieciami wod-kan, zaś Robert Link i Andrzej Musiał (Itron) przedstawili sposób redukcji wody niedochodowej NRW w oparciu o usługę inteligentnej analizy danych w chmurze (SaaS).

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele przedsiębiorstw wodociągowych i komunalnych m.in. Puław, Łukowa, Opola Lubelskiego, Ryk, Dęblina i Radzynia Podlaskiego. Temat zainteresował zarówno prezesów, kierowników, koordynatorów, inspektorów ds. technicznych, jak i mistrzów, mechaników i inkasentów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za aktywną obecność, cenne informacje zwrotne z praktyki Państwa codziennej pracy i rozmowy kuluarowe.