Szkolenia
AQUA-TECH > Aktualności > Spotkanie wodociągów w siedzibie PLUM Sp. z o. o.

Spotkanie wodociągów w siedzibie PLUM Sp. z o. o.

W dniach 17-18 lutego razem z naszym partnerem – firmą PLUM Sp. z o. o. mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli wodociągów z województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego na szkoleniu „Mac R6 – nowoczesny rejestrator telemetryczny”.

FOT-44Naszych gości przywitali właściciele AQUA-TECH – Rafał Smilewicz i Piotr Tuz oraz Dyrektor ds. Gazownictwa PLUM – Mariusz Sawicki.

Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać historię i doświadczenie obu firm oraz zwiedzić siedzibę PLUMu. Pani Katarzyna Cisoń-Komarnicka z Akredytowanego Laboratorium Pomiarowego PLUM przedstawiła pracę swojego działu i urządzenia do badania i wystawiania świadectw wzorcowania, uznawanych w Polsce i za granicą. Na żywo mogliśmy zobaczyć jak wzorcuje się parametry takie jak temperatura, ciśnienie i wilgotność względna. Na hali produkcyjnej zaś mieliśmy okazję zaobserwować jak powstają rejestratory MacR6. Podczas uroczystej kolacji kontynuowana była wymiana wrażeń, pytań i spostrzeżeń.

W drugim dniu poświęconym obsłudze MacR6 oraz problemom serwisowym, Mariusz Sierotko – Inżynier Wsparcia Technicznego firmy PLUM, wskazał sposoby i miejsca montażu rejestratorów i anten oraz proces monitoringu stanu baterii. Ważną częścią szkolenia była obsługa systemu eWebTel, wraz z omówieniem możliwości uzyskiwania odczytów z dokładnością co do minuty i sekundy i uzyskania danych przychodzących na telefon lub e-mail. Piotr Tuz przekazał również słuchaczom informacje o możliwościach dofinansowań, m.in. z funduszy unijnych na modernizację sieci wodociągowych oraz kanalizacyjnych oraz przedstawił obszerny wykład na temat zmian do koncepcji IWA (International Water Association) ograniczania start wody w systemach wodociągowych. Położył główny akcent na straty rzeczywiste wody i straty pozorne. Mówił także o przeskoku technologicznym jaki w najbliższych latach czeka przedsiębiorstwa wodociągowe związanym z wdrażaniem odczytów stacjonarnych GSM/GPRS.

Część warsztatowa pomogła firmom AQUA-TECH i PLUM uzyskać wiele informacji zwrotnych na temat potrzeb przedsiębiorstw wodociągowych wobec rejestratorów i ich nowych modeli przygotowywanych przez obie firmy.

MacR6Współpraca AQUA-TECH i PLUM to doskonałe połączenie doświadczenia naukowego obu firm i otwarcia na innowacyjność. Firma PLUM wprowadziła urządzenia do pomiaru zużycia gazu na początku XXI wieku. Następnie poszerzając swoją ofertę zaczęła wchodzić na rynek wodociągowy, w którym specjalizuje się AQUA-TECH.

Współdziałanie inżynierów obu firm w roku 2014 zaowocowało stworzeniem produktów dedykowanych branży wod-kan. Pierwsze urządzenia były przeznaczone wyłącznie do pomiaru przepływu wody lub wyłącznie odczytu ciśnienia, następnym krokiem było połączenie funkcji obu urządzeń i wprowadzenie regulatorów ciśnienia. Pierwsze wdrożenia urządzeń miały miejsce w Mongolii – dzięki nawiązaniu współpracy z wodociągami w Ułan Bator.

Następnie firmy wprowadziły kolejne udoskonalenia – z odczytów GSM/GPRS. Z założenia urządzenia miały być proste w obsłudze, zapewniające nieskomplikowany system zbierania danych, dostępny do wszystkich wodomierzy – i tak też się stało. Współpracując z wodociągami w całej Polsce obaj partnerzy stworzyli urządzenie, które śmiało konkuruje z innymi zachodnimi markami, a jest naszym rodzimym produktem – dziełem polskich inżynierów.

 

Wkrótce na rynek zostaną wprowadzone kolejne funkcjonalności i modele Mac R6:

Mac R6 B – rejestrator bilingowy

Mac R6 H2S – rejestrator do badania stężenia siarkowodoru w kanalizacji

Mac R6 PCC– rejestrator do współpracy z reduktorami ciśnienia

Sprawdź nasze rejestratory z rodziny Mac R6

Poznaj bliżej producenta – firmę PLUM Sp. z o.o.

 

Galeria zdjęć