Szkolenia
AQUA-TECH > Aktualności > O naszej współpracy z Plum Sp. z o.o.

O naszej współpracy z Plum Sp. z o.o.

 

Znalezione obrazy dla zapytania przedsiebiorczepodlasie logo

O naszej kilkuletniej współpracy z firmą Plum w zakresie produkcji i dystrybucji rejestratorów telemetrycznych
Mac R6, pisze portal PrzedsiebiorczePodlasie.pl, zapraszamy do zapoznania się z fragmentem artykułu:

„Plum i AQUA-TECH szykują rewolucję na rynku wodociągowym w Polsce

Plum, przedsiębiorstwo z 30-letnim stażem, niedawno zaczęło współpracować z białostocką firmą. Naszymi partnerami zostają Szkolenie AQUA-TECH w siedzibie Plumzawsze autorytety na rynku w danej branży – tłumaczy Mariusz Sawicki. – Uważamy, że siłę firmy budują ludzie, którzy robią coś naprawdę dobrze. Takim autorytetem w branży wodociągowej jest dla nas AQUA-TECH.

Podczas wizyty w Plum spotykam się z Dyrektorem ds. Technicznych firmy AQUA-TECH z Białegostoku, dr inż. Piotrem Tuzem. Właśnie prowadzi szkolenie dla wodociągów. Tłumaczy im między innymi funkcjonowanie specjalistycznych rejestratorów nadzorujących pracę urządzeń pomiarowych, które są produkowane przez Plum we współpracy z jego firmą.

Podczas mojej naukowej przygody – opowiada Piotr Tuz – zawsze fascynowałem się szukaniem rozwiązań pozwalających na oszczędności w zużyciu wody, której zasoby stale się kurczą. Obroniłem doktorat i założyłem ze rejestrator_przeplywu_macr6_wodawspólnikiem firmę myśląc o tym, by moją wiedzę naukową przekuwać w biznes. Zaczęliśmy „pracować od podstaw”. Tłumaczyliśmy przedsiębiorstwom wodociągowym, że mogą wprowadzać inne rozwiązania niż te, z których korzystają obecnie. Mrówczą pracą, poprzez spotkania i szkolenia, które prowadzimy, inwestowaniem własnych zasobów finansowych, naszego know-how i naszego czasu, udało nam się w ciągu kilku lat wypracować kontrakty biznesowe ze znaczącymi partnerami w kraju. 

Współpraca AQUA-TECH i Plum zaowocowała wprowadzeniem na rynek rejestratora przepływu i ciśnienia wody. Jest to urządzenie, które obrazuje pracę instalacji czy też sieci wodociągowej. Dział Badawczo-Rozwojowy w Plum razem z AQUA-TECH szykuje właśnie na rynek nowy produkt. Urządzenia tworzone w Plum znacznie obniżają koszta wykrywania wycieków wody i nieszczelności w przedsiębiorstwach wodociągowych, firmach przemysłowych i u zarządców nieruchomości.

szkolenie-aqua-tech-w-plum

Nauka, marzenia, biznes

Piotr Tuz, jeden z szefów AQUA-TECH, opowiadając mi o skomplikowanych technicznie urządzeniach do pomiaru wody, przekazuje tę wiedzę w sposób obrazowy i fascynujący. Pewnie dlatego jest tak rozchwytywanym specjalistą. Widzę w nim pasję naukowca, który znalazł biznesową niszę i odnosi w niej sukcesy.

Plum i AQUA TECH łączy naukowy zapał do szukania coraz to nowszych rozwiązań technicznych. Bycie o krok przed konkurencją nie jest łatwe w czasach, gdy informacja rozprzestrzenia się w internecie w kilka minut. Nowoczesne zaplecze techniczne pozwala firmie Plum realizować marzenia jej założyciela. Prezes Plum, pan Maciej Szumski chciałby przed emeryturą zatrudniać 500 osób. Plum prowadzi stałą, wieloetapową rekrutację. Być może ktoś z Was dołączy do grona ambitnych pracowników Plum? AQUA TECH w przyszłym roku również planuje zatrudnić nowe osoby.”

 

Pełną treść artykułu na PrzedsiebiorczePodlasie.pl, przeczytasz tutaj