Szkolenia
AQUA-TECH > Aktualności > AQUA-TECH laureatem w konkursie „Organizacja ucząca się 2016”

AQUA-TECH laureatem w konkursie „Organizacja ucząca się 2016”

 AQUA-TECH - Organizacja Ucząca Się 2016 WUPZ dumą zawiadamiamy, że zajęliśmy pierwsze miejsce w kategorii „Mikro i Małe Przedsiębiorstwa” konkursu „Organizacja ucząca się 2016”.

Konkurs został już po raz drugi zorganizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku, Politechnikę Białostocką oraz Gazetę Współczesną.

Jego celem jest promowanie pracodawców z województwa podlaskiego, którzy inwestują w rozwój kompetencji pracowników, są zorientowani  na zarządzanie wiedzą i kompetencjami pracowników i wyróżniają się m.in. elastyczną strukturą organizacyjną, strategią personalną, kulturą organizacyjną stymulującą zachowania prorozwojowe, realizujących działania mające na celu rozwój swoich pracowników.

Pracodawcy byli oceniani w kategoriach „Mikro i Małe Przedsiębiorstwa”, „Średnie i Duże Przedsiębiorstwa” oraz „Sektor Publiczny”. Ocenie podlegały m.in. takie czynniki jak polityka personalna, stosowane formy kształcenia ustawicznego pracowników, sposoby transferu wiedzy w organizacji, dobre praktyki organizacji uczącej się.

Dowiedz się więcej o konkursie

Tym bardziej jesteśmy zaszczyceni, że znaleźliśmy się w gronie firm wyróżniających się na Podlasiu w obszarze wsparcia rozwoju pracowników.

Ogromnym wsparciem dla naszych działań rozwojowych są programy dofinansowań organizowane przez Wojewódzki i Powiatowy Urząd Pracy (Podmiotowy System Finansowania, Krajowy Fundusz Szkoleniowy, cykl szkoleń dla pracodawców organizowany przez Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP), jak również projekty unijne min. Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz wsparcie szkoleniowe naszych Partnerów w biznesie. Za wszelką pomoc wymienionym instytucjom serdecznie dziękujemy. Bez Państwa nie bylibyśmy w stanie rozwijać się aż na takim poziomie.

Rafał Smilewicz odbiera nagrodę i tytuł "Organizacja ucząca się 2016"

Fot. Kurier Poranny

 

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 27.01.2017 podczas konferencji pt. „Krajowy Fundusz Szkoleniowy – instrumentem wsparcia pracodawców” w Auli Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.

W trakcie konferencji Rafał Smilewicz – współwłaściciel AQUA-TECH wystąpił w debacie „Czy warto się uczyć?” z udziałem laureatów konkursu.

 

 

Fragmenty debaty w artykule  Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej:

„Jeśli się nie uczymy, nie zwiększamy swoich kompetencji, to wkrótce nie będziemy mieli czego szukać w dzisiejszym świecie szybko zmieniającej się gospodarki rynkowej – mówił z przekonaniem Rafał Smilewicz, współwłaściciel spółki Aqua-Tech Smilewicz, Tuz podczas piątkowego finału konkursu Organizacja ucząca się 2016 zorganizowanego już drugi rok z rzędu przez Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku.

Nasza firma, którą sześć lat temu zakładaliśmy ze wspólnikiem, doktorem inżynierem Piotrem Tuzem, zaczynała działalność od dystrybucji i sprzedaży urządzeń pomiarowych, takich jak wodomierze czy ciepłomierze. Dziś to tylko ułamek tego co robimy – opowiadał Rafał Smilewicz podczas debaty pod hasłem „Czy warto się uczyć”, w której uczestniczyli m.in. laureaci konkursu. – Teraz naszą domeną jest monitoring parametrów sieci wodociągowych, redukcja strat rzeczywistych i pozornych, systemy zdalnego odczytu, prace inżynierskie na sieciach wodociągowych, kanalizacyjnych, ciepłowniczych. Wspieramy klientów wiedzą, jaką nabywamy podczas pracy. Bez ustawicznego podnoszenia kwalifikacji pracowników już by nas nie było. Artykuł w Dzień Dobry BiałystokRafał Smilewicz zauważył, że od początku, gdy zaczynali pracę, postawili na to, że o sile ich firmy nie będą świadczyły ich nazwiska, tylko umiejętności całego zespołu. Aqua-Tech jest firmą mikro, zatrudnia siedem osób i jak mówił pan Rafał, w tworzeniu ekipy pomocna jest bardzo trwała współpraca z Politechniką Białostocką, prowadzenie programów stażowych, przyglądanie się talentom. Osoby, które pracują już w firmie, uczestniczą w wielu szkoleniach zewnętrznych. – Technologie rozwijają się tak dynamicznie, że takie działanie jest nieuniknione – podkreślał współwłaściciel Aqua-Techu zaznaczając, że świetnym wsparciem takich działań jest możliwość skorzystania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. KFS jako instrument wsparcia pracodawców był zresztą „bohaterem” konferencji zorganizowanej przez Wojewódzki Urząd Pracy, której część stanowił właśnie finał konkursu Organizacja ucząca się 2016.

Rafał Smilewicz opowiadał, że zespól firmy spotyka się co najmniej dwa razy do roku, żeby ustalić priorytety działania i potrzeby poszczególnych pracowników. Określić, w czym są mocni, a gdzie tkwią ich słabości. Żeby szkolić ich zgodnie z tymi właśnie potrzebami.”

Czytaj cały artykuł w Strefie Biznesu Kuriera Porannego