Szkolenia

System Everblu

System EverBlu (2)

 

Everblu – stacjonarny system odczytu danych firmy Itron

Stała sieć radiowa EverBlu nadaje się dla każdego typu liczników (woda, gaz i ciepło) oraz dla różnych topologii, zarówno w otoczeniu o zabudowie typu miejskiego jak i wiejskiego.


System EverBlu może pracować bez nadzoru wykorzystując program pozwalający na automatyczne dokonywanie codziennych odczytów i wysyłanie danych do systemu rozliczeniowego.

Funkcja samonaprawiania wykonuje się automatycznie, umożliwiając bezobsługowe działanie sieci i odczyt danych nawet w warunkach zmieniającego się środowiska, a dwupoziomowa struktura sieci radiowej pozwala na rozmieszczenie jej elementów odpowiednio do lokalizacji liczników i warunków propagacji fali radiowej.

Dzięki wykorzystywaniu głównie komunikacji radiowej system EverBlu nieczuły jest na problemy komunikacyjne występujące w sieciach komórkowych (brak zasięgu, słaby sygnał, niestabilność sygnału mogąca powodować przełączanie się modułów komunikacyjnych do różnych stacji oraz szybkie zużycie baterii itp.). Pozwala to na dołączenie do sieci 100% liczników z danego obszaru, uniknięcie kosztownych wyjazdów w celu doczytania brakujących liczników oraz wykorzystanie pełnej funkcjonalności przez różne działy przedsiębiorstwa wodociągowego (np. bilansowanie).

Zalety

  • automatyczne dzienne odczyty liczników
  • graficzna analiza danych
  • niezawodna, samonaprawialna radiowa sieć kratowa (mesh)
  • dostosowanie do dowolnie rozproszonej struktury liczników (miasto, wieś, środowisko przemysłowe)
  • automatyczne, codzienne bilansowanie stref
  • architektura klient/serwer oprogramowania komputerowego z personalizacją interfejsu oraz definiowaniem poziomów dostępu

Zobacz pozostałe produkty do zdalnego odczytu wodomierzy

Poznaj nasze usługi w zakresie wod-kan

Sprawdź nasze szkolenia z gospodarki wodomierzowej

Pobierz

Karta katalogowa System EverBlu