Szkolenia

System Anyquest

System inkasencki Anyquest (2)

System zdalnego odczytu radiowego AnyQuest (inkasencki) firmy Itron cechuje odczyt za pomocą terminalu Psion Pro z wbudowanym modułem nadawczo-odbiorczym (AnyQuest) w systemie dwukierunkowym, dzięki czemu moduły nadają tylko wtedy, gdy są „odpytywane”, a nie non stop, jak w systemach jednokierunkowych. Rozbudowaną sieć inkasencką można przekształcić w sieć stacjonarną EverBlu, która pozwala na odczyt modułów poprzez kolektory, a następnie przesłanie danych przez GPRS na serwer ftp i analizę danych na komputerze stacjonarnym.


Elementy systemu

moduły AnyQuest Cyble, AnyQuest/EverBlu Cyble Enhanced – sygnał z liczydła wodomierza (gazomierza) do modułu przekazywany jest za pomocą elektronicznego skanera, który nie posiada podatnych na zakłócenia elementów opartych o magnesy stałe takich jak np. nadajniki kontaktronowe. Dzięki trzypunktowemu skanowaniu moduły Cyble identyfikują przepływy wsteczne. Żywotność baterii do 15 lat, montaż bezpośrednio na liczydle, identyfikacja wycieków, klasa szczelności IP 68, odporność na oddziaływanie magnesów
moduły EverBlu Pulse Enhanced – radiowy moduł z wejściem impulsowym, stosowany w połączeniu z modułem impulsującym Cyble Sensor 5-przewodowym w miejscach, gdzie sygnał radiowy z modułu zamontowanego bezpośrednio na liczydle nie jest w stanie pokonać przeszkód (np. głęboko pod wodą)
karty AnyQuest/EverBlu – montaż wewnątrz przelicznika ciepłomierza CF51/55, CF UltraMax z wbudowanym modułem radiowym
terminale AnyQuest, kolektory, akces pointy, akcesoria

Odczyt wodomierzy

  • aktualna objętość z datą i godziną odczytu, 13-miesięczny rejestr objętości
  • 13-miesięczny rejestr ilości dni z wyciekiem, 13-miesięczny rejestr alarmów detekcji przepływu wstecznego (moduły AnyQuest Basic)
  • w modułach AnyQuest/EverBlu Cyble Enhanced, Everblu Pulse Enhanced dodatkowo: zapamiętywanie stanów objętości wodomierza w wybranym dniu (maks. 4 dni), rejestracja zużycia (godzinowego, codziennego, tygodniowego lub miesięcznego), dwie programowalne taryfy zużycia wody, skumulowane objętości wody powyżej i poniżej zaprogramowanych progów, dwa osobne 13-miesięczne rejestry alarmów „przewymiarowania” i „niedowymiarowania”, zapamiętywanie 5 szczytowych wartości przepływu z datą wystąpienia, 13-miesięczny rejestr alarmów przekroczenia progu szczytowej wartości przepływu

 

Zobacz pozostałe produkty do zdalnego odczytu wodomierzy

Poznaj nasze usługi w zakresie wod-kan

Sprawdź nasze szkolenia z gospodarki wodomierzowej

Pobierz

Karta katalogowa Cyble – system zdalnego odczytu wodomierzy