Szkolenia
Szkolenia
AQUA-TECH > Sylwetki trenerów

Sylwetki trenerów

dr inż. Piotr K. Tuz

Specjalista w zakresie gospodarki wodnej, metrologii urządzeń pomiarowych, pomiaru przepływu i ciśnienia w instalacjach i sieciach wod.-kan., wieloletni pracownik naukowy Politechniki Białostockiej (Katedra Systemów Inżynierii Środowiska), autor i współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych, od kilkunastu lat prelegent konferencji naukowych i naukowo-technicznych. Opracował metody ograniczania różnicy bilansowej w budynkach wielolokalowych w systemie mieszanym wraz z potwierdzeniem jej skuteczności w spółdzielniach mieszkaniowych na terenie całego kraju oraz koncepcję pracy rejestratorów MACR6 (producent PLUM Sp. z o.o.). Opracował i wdrożył koncepcję alternatywną do strefowania sieci – do ograniczania strat wody w przedsiębiorstwach wodociągowych w oparciu o rejestratory GSM/GPRS, wdrożył systemy radiowe w wielu przedsiębiorstwach wodociągowych w Polsce. Współautor innowacyjnej koncepcji wykorzystania systemów PV do podgrzewu ciepłej wody użytkowej (projekt AQUA ENERGY). Jest współwłaścicielem AQUA-TECH Sp. j., gdzie pełni funkcję Dyrektora ds. technicznych.

Poznaj bliżej doświadczenie trenera

 

Tematyka prowadzonych szkoleń:

  • Straty pozorne i rzeczywiste wody w systemach wodociągowych
  • Systemy zdalnego odczytu w przedsiębiorstwach wodociągowych
  • Metrologia urządzeń pomiarowych – teoria i praktyka
  • Gospodarka wodomierzowa – aspekty prawne i techniczne
  • Wykrywanie i lokalizacja wycieków w sieciach wodociągowych i cieplnych. Urządzenia do diagnostyki i lokalizacji wycieków
  • Pomiary w sieciach wodociągowych – strefowanie układów i zarządzanie ciśnieniem wody
  • Modelowanie hydrauliczne sieci wodociągowych

 

Trenerzy wspomagający

mgr inż. Łukasz Wysocki, mgr inż. Artur Zajkowski

Członkowie zespołu ds. diagnostyki i modelowania sieci wodociągowej współpracującego z dr inż. Piotrem Tuzem. Brali udział w opracowaniu modeli sieci dla licznych przedsiębiorstw wodociągowych – m.in. Wodociągowo-Ciepłowniczej Spółki COWIK w Bartoszycach, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Siedlcach oraz Kutnie. Na potrzeby kalibracji opracowanych modeli został przeprowadzony monitoring sieci przy użyciu rejestratorów ciśnienia oraz przepływu i ciśnienia. Uczestnicy szkoleń dr inż. Patricka Fischera w Berlinie, w siedzibie Fischer-Uhrig Engineering – producenta programu Stanet, którego AQUA-TECH jest autoryzowanym partnerem.

Tematyka prowadzonych szkoleń:

  • Modelowanie hydrauliczne sieci wodociągowych